Finnmarksfisk 02

Honningsvåg, Norway 25 September 2017

 

Finnmarksfisk 01
Honningsvåg 25/09/17

  

Name

FINNMARKSFISK

External marking

M-2-AV

Previous names

1979 - 08/1993 Rangoy M-2-AV

08/1993 - 10/2006 Barsund F-10-H

Type

Fishing boat - Fishery training vessel / Purse seiner

IMO-number

7922257

Call sign

LIVH

Flag

Norway

Port of registry

Hammerfest

GT

245 t

NT

98 t

Length

27,29 m overall

25,22 m between perpendiculars

Breadth

7,62 m

Draught

3,60 m

Depth

6,25 m

Speed

11,0 knots

Built

1979

Builder

Havyard Solstrand (Solstrand Slip & Båtbyggeri AS)
Tomrefjord
Norway

Yard number

28

Hull material

Steel

Main engine

1x Combustion engine 816 kW / 1.110 bhp

Propellers

1

Cargo capacity

Insulate: 160 m³

Manager

Nordkapp maritime fagskole og videregående skole
Klubbveien 9
9750 Honningsvåg
Norway

Owner

Finnmark Fylkeskommune Sentraladministrasjonen
Henry Karlsens Plass 1
9800 Vadsø
Norway

Latest data adjustment

30 August 2019